CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

środa, 25 sierpnia 2010

120-megapikselowa matryca APS-H CMOS Canona

Canon poinformował o opracowaniu 120-megapikselowej matrycy CMOS o rozmiarze APS-H. Japonski producent nie poinformował o planowanym zastosowaniu tego sensora. Można być jednak pewnym, że w najbliższym czasie nie trafi on do żadnej lustrzanki. 
Canon poinformował o opracowaniu 120-megapikselowej matrycy CMOS o rozmiarze APS-H (29,2 x 20,2mm). Nowa metoda sczytywania danych pozwala na osiągnięcie 9,5 kl/s przy pełnej rozdzielczości. Nowy sensor umożliwia także nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD. Japoński producent w oficjalnej informacji prasowej nie precyzuje do jakiego sprzętu trafi rekordowa matryca. Można się jej spodziewać w zastosowaniach przemysłowych (np. urządzeniach do fotografii lotniczej), oczywiście o ile w ogóle wejdzie do seryjnej produkcji. Tak czy inaczej Canon pokazuje w ten sposób swoją siłę i możliwości, nawet jeśli poprzestanie jedynie na prototypie.

W 2007 roku Canon chwalił się przekroczeniem rozdzielczości 50 megapikseli na matrycy o tej samej wielkości. Do tej pory żaden aparat tej firmy nie zbliżył się nawet do takiej liczby megapikseli.

Źródło: www.canon.com  

P.S. Nie ma co wariować na punkcie ilości megapikseli. Producenci sprzętu fotograficznego bardzo sprytnie napędzają wyścig klienta po większą matrycę. To jest przemyślana strategia marketingowa, która ma służyć nabijaniu kasy przez wielkie koncerny. Tak naprawdę do większości zastosowań amatorskich wystarczy matryca 6-megapikselowa, z której można swobodnie wykonać odbitki rzędu 20x30cm. Chcesz się dowiedzieć więcej na co zwracać uwagę przy zakupie aparatu? Odwiedzaj blog firmy Centrum Fotografii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz