CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

wtorek, 17 kwietnia 2012

Domowy wydruk

Sporo domowych drukarek drukuje dobrze, niestety zdecydowana większość robi to drogo. W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test sprawdzono drukarki w specjalistycznym laboratorium pod okiem ekspertów, którzy przebadali w nich niemal wszystko, co możliwe: Począwszy od jakości wydruków, poprzez skanowanie, kserowanie, faksowanie, wygodę obsługi, wszechstronność i pracę w sieci, na zużyciu energii i drukowaniu bezpośrednio z aparatu skończywszy.
Jaki rodzaj wybrać? Atramentową czy może laserową? Kolorową czy czarno-białą? Urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz drukowania potrafi jeszcze skanować, kopiować i faksować czy też wystarczy ci samo drukowanie? Czy nowy nabytek ma drukować i teksty i zdjęcia?

Niestety drukowanie zdjęć z wakacji czy rodzinnej imprezy drukarką atramentową wciąż należy do drogich przyjemności.  Drukarki laserowe najczęściej w ogóle nie są do tego przystosowane. Dlatego mimo wszystko lepiej zlecić ich druk zakładowi fotograficznemu.

Warto pamiętać, że koszty drukowania nie kończą się wcale na zakupie drukarki. Nie zawsze warto na nim oszczędzać. Dlaczego? Gdy kupujesz tanią drukarkę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz wydawać sporo na tusze i tonery. Przed zakupem nowej drukarki zawsze warto obliczyć, jaki który model okaże się naprawdę okazyjny.

Jakie są sposoby na zminimalizowanie kosztów użytkowania drukarki? Po pierwsze nie rób wydruków w najwyższej jakości, jeżeli takich nie potrzebujesz. Jakość wydruku można zmienić w ustawieniach drukowania na komputerze. Po drugie drukarkę atramentową wyczyść dopiero, gdy na wydruku zobaczysz paski. Czyszczenie wnętrzności drukarki zużywa dużo tuszu. Po trzecie spokojnie możesz używać alternatywnych tonerów innej, taniej marki. Niektóre z nich dają bardzo dobrą jakość druku, a mogą być nawet o połowę tańsze od oryginału. Możesz też korzystać z usługi napełniania tonerów. W ten sposób zaoszczędzisz nawet do 70%. Bywa jednak, że cierpi na tym jakość druku. I w końcu ostatnia rada: Nie polegaj ślepo na ostrzeżeniach o wyczerpaniu tonera wyświetlanych przez twoją drukarkę. Wiele urządzeń sygnalizuje wyczerpanie tuszu, mimo że drukuje jeszcze bardzo dobrze. Toner należy wymienić dopiero w momencie, kiedy drukowanie nie będzie już możliwe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz