CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

czwartek, 2 sierpnia 2012

Lepszy profil do zdjęcia? Niekoniecznie


Firma Nikon przeprowadziła badania dotyczące odbioru własnego wizerunku na zdjęciach. Ponad połowa Polaków jest zadowolona z tego, jak wychodzi na zdjęciach. Swój wygląd pozytywnie oceniają częściej mężczyźni niż kobiety.

Wśród Polaków swój wygląd najlepiej oceniają mieszkańcy województwa dolnośląskiego - 80% oraz opolskiego - 79%.
56% mieszkańców Mazowsza jest niezadowolonych ze swojego wizerunku na fotografiach. Jeżeli chodzi o podział ze względu na płeć - 67% mężczyzn i 45% kobiet ocenia swój wygląd na zdjęciach jako zadowalający. 30% mężczyzn wskazywało swój prawy profil jako bardziej atrakcyjny, podobna liczba kobiet wskazała lewy profil. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 508 osób. (YouGov plc dla firmy Nikon)
Nikon we współpracy z Face Research Lab przeprowadził eksperyment dotyczący trafności własnych ocen "korzystności profilu". Do badania zaproszono 100 osób (50 kobiet i mężczyzn) i spytano je o lepszy profil. Następnie osoby te sfotografowano z obu stron, a zdjęcia poddano ocenie na stronie www.faceresearch.org. Aby uniknąć podświadomych uprzedzeń i preferencji, połowa prezentowanych zdjęć była lustrzanym odbiciem. Badanie wykazało, że profil często uważany przez osobę prezentowaną za korzystniejszy, nie zawsze jest odbierany w ten sposób. Tylko jedna trzecia kobiet określiła swój korzystniejszy profil tak samo, jak osoby oglądające ich zdjęcia. Badanie wykazało też, że lewa strona jest dwukrotnie częściej określana jako atrakcyjniejsza (61%) , niezależnie od wyrazu twarzy sfotografowanej osoby. 3% ankietowanych oceniło oba zdjęcia jako równie atrakcyjne.

Źródło: nikon.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz