CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

piątek, 21 grudnia 2012

Patenty Kodaka sprzedane za 525 mln dolarów


Kodak podał informację, że sprzedaż patentów firmy, dotyczących cyfrowego obrazowania, zakończyła się sukcesem. Ofertę w wysokości 525 milionów dolarów złożyło 12 koncernów skupionych pod nazwą IIntellectual Ventures i RPX Corporation. Wśród nich są Apple, Google, Facebook oraz Microsoft.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Google i Apple, konkurenci na rynku smartfonów, planują połączyć swoje siły i razem wykupić prawa licencyjne Kodaka dotyczących cyfrowego obrazowania. Jednak Apple i Google to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Patenty zostały zakupione przez 12 koncernów skupionych pod nazwą Intellectual Ventures i RPX Corporation za 525 milionów dolarów. W rzeczywistości wspólnego zakupu dokonały firmy: Apple, Google, Facebook, Samsung, RIM, Adobe, HTC, Fujifilm, Huawei, Amazon, Shutterfly i Microsoft.

Wraz z początkiem roku Kodak złożył wniosek o ogłoszeniu upadłości. Ostatnio firma otrzymała gigantyczną pożyczkę w wysokości 830 milionów dolarów. Teraz, kiedy pod młotek poszły prawa licencyjne, Kodak najpewniej wyjdzie z bankrutctwa i zajmie się innymi gałęziami produkcji - jak drukarki i materiały eksploatacyjne.

Źródło: fotopolis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz