CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

poniedziałek, 17 lutego 2014

World Press Photo 2014 - wyniki a w zasadzie nagrodzone prace


Dziś poznaliśmy wyniki kolejnej edycji najbardziej znanego konkursu fotografii prasowej World Press Photo. Nagrodzona tytułem "Zdjęcie Roku" praca Johna Stanmeyera to bardzo ciekawa, niebanalna fotografia. Ludzie wpatrzeni w ekrany swoich telefonów są bardzo częstym widokiem na ulicach naszych miast. Postać człowieka wpatrzonego w ekran smartfona stała się jednym z symboli zabieganego świata.


Uniesione dłonie oraz skierowane w stronę nieba głowy wyrażają odwieczną tęsknotę za transcendencją. Od wieków spoglądamy rozmarzeni w rozgwieżdżone niebo, zastanawiając się nad miejscem człowieka we wszechświecie. Ważny jest też kontekst społeczny i polityczny pracy amerykańskiego fotografa. W mocno zglobalizowanym świecie cały czas borykamy się z problemem migracji, który jest jednym z ważniejszych wyzwań współczesności.

Galeria nagrodzonych prac: https://www.worldpressphoto.org/awards/2014 

Źródło: fotopolis.pl 

1 komentarz:

  1. Zdjęcie które wygrało faktycznie zachwyca - przede wszystkim jednak swoim wydźwiękiem. Wydaje się, że obecnie nie wygrywają te za którymi nie stoi ciekawa historia...a windykacja takich zdjęć na konkursy powinna być równie mocna...

    OdpowiedzUsuń