CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

wtorek, 27 sierpnia 2013

Kodak wychodzi ze stanu upadłości

Amerykański sąd zaakceptował plan wyjścia firmy Kodak ze stanu upadłości. Nastąpi to już 3 września. Producent porzucił większość obszarów działalności, z których był znany przed bankructwem. Teraz skupi się na rozwiązaniach druku dla biznesu.


o ponad półtora roku trwania w stanie upadłości firma Kodak 3 września stanie w końcu na nogi - ostateczny plan restrukturyzacji został zaakceptowany przez amerykański sąd. Będzie to jednak całkowicie inne przedsiębiorstwo od tego, które 19 stycznia 2012 roku składało wniosek o upadłość. Firma praktycznie całkowicie zrezygnowała z produkcji sprzętu konsumenckiego: licencję na wykorzystanie nazwy Kodak na aparatach kupiła firma JK Imaging, patenty związane z cyfrowym obrazowaniem zostały sprzedane, a produkcja kieszonkowych kamerek i ramek cyfrowych została całkiem porzucona. Dział Personal Imaging (produkujący między innymi filmy i papier) stanie się natomiast własnością tysięcy byłych pracowników Kodaka (dokładniej: UK Kodak Pension Plan). Współczesny Kodak będzie oferował jedynie systemu druku dla klientów biznesowych i tylko w niewielkim stopniu będzie przypominał kolos, jakim był jeszcze w pierwszych latach ery cyfrowej.

źródło: fotopolis.pl

1 komentarz:

  1. To było do przewidzenia, pocieszające, że udałość została zagospodarowana - firma zniknęła, ale przekształcenie spółki i jej patentów sprawiło, że większość dokonań Kodaka czy technologicznych wynalazków będzie dalej wykorzystywana.

    OdpowiedzUsuń