CENTRUM FOTOGRAFII – TUCHÓW, UL. KOŚCIUSZKI 1 TEL. 790-46-46-10
E-MAIL: GKUBIT@o2.PL NIP: 993-028-94-42 REGON 121335190
kubit.iportfolio.pl

piątek, 13 lutego 2015

WORLD PRESS PHOTO 2015 - WYNIKI

Zdobywcą tytułu World Press Photo of the Year 2014 został Duńczyk Mads Nissen. 
Nagrodzona fotografia przedstawia gejowska parę - 21-letniego Jona i 25-letniego Alexa w intymnym momencie. Zdjęcie zostało zrobione 18 maja 2014 roku w St. Petersburgu w Rosji.
W tym roku jury prestiżowego konkursu wybrało pracę, która nie dokumentuje żadnego ważnego wydarzenia z zeszłego roku. 
Wyłoniona z kategorii dotyczącej problemów współczesności fotografia Duńczyka porusza wątek społeczny.
Wśród nagrodzonych znalazł się jeden Polak. Kacper Kowalski dostał drugą nagrodę w nowej kategorii “Long-term Projects” za swój cykl “Side Effects”. Gratulujemy!

Na konkurs nadesłano 97912 zdjęć, które zostały zgłoszone przez 5692 fotografów ze 131 krajów. W tym roku przewodniczącym jury był Michele McNally z The New York Times.

Źródło: fotopolis.pl

Mój komentarz do tego jest taki: przyglądam się zdjęciom z WPP od kilku dobrych lat. Poziom nagradzanych prac jest różnisty. Prace ocierające się o genialność przeplatają się z kompletnymi gniotami. Tak jest co roku. Poziom tegorocznych zdjęć, wydaje się podobny do lat ubiegłych. Na WPP nie może zabraknąć tzw, "mięsa" czyli fotografii z miejsc gdzie toczone były walki, zamachy itp itd Takie zdjęcia czasem zupełnie dominowały konkurs. Martwić może postępująca - "poprawność polityczna". Zdjęcie roku jest tego  świetnym przykładem. Co by nie mówić o Putinie, za twardą politykę w stosunku do środowisk LGBT należy go pochwalić. Fotografia, która zdobyła najwyższe uznanie jury, jest obrzydliwą promocją zboczonych zachowań seksualnych. Nic nie mam do homoseksualistów do momentu w którym nie zaczynają się afiszować ze swoimi preferencjami. W sytuacji, gdy zaczyna się obnoszenie i afiszowanie to już nie są homoseksualiści ale cwaniacy dążący do rozbicia i ośmieszenia normalnych zachowań i wartości. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz